Biała kuchnia z drewnianym blatem – jak stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Biała kuchnia z drewnianym blatem – jak stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem to rozwiązanie, które króluje w naszych wnętrzach już od pewnego czasu. Ciepłe, a zarazem bardzo estetyczne wnętrza, w których pojawiają się przede wszystkim naturalne materiały, dają poczucie spokoju i pozwalają na złapanie oddechu. Jeśli marzysz o białej kuchni z drewnianym blatem, koniecznie dowiedz się, jak urządzić takie wnętrze! 

Trendy w aranżacji wnętrz – w 2023 roku króluje prostota!

Już od pewnego czasu można zauważyć, że w aranżacji wnętrz króluje przede wszystkim świadomy wybór, a także dążenie do harmonii i równowagi. Nic w tym dziwnego – po ostatnich burzliwych latach każdy z nas chce, aby wnętrze domu było oazą. Przestrzenią, w której wypoczywamy i zapominamy o codziennym pośpiechu. Miejscem, gdzie królują kolory natury, przynoszące ukojenie zmysłom. 

Nowy minimalizm, o którym mówią eksperci, to przede wszystkim nacisk na mądrze zaplanowane, pełne naturalnych materiałów wnętrza. Połączenie drewna i bieli z pewnością nadal będzie jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich. To rozwiązanie ponadczasowe, które doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu – również w kuchni. To także neutralna baza, w której można realizować różnorodne wizje aranżacyjne. Jedno jest pewne – biała kuchnia z drewnianym blatem to doskonały wybór.

Biała kuchnia z drewnianym blatem – od czego zacząć?

Marzysz o nowoczesnej, estetycznej kuchni, w której królować będzie biel i naturalne drewno? Zastanawiasz się jednak, od czego zacząć planowanie takiej aranżacji? Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy biała kuchnia z drewnianym blatem to dobry wybór. Niezbędne będzie również zastanowienie się nad kolorem podłogi, nad wyborem płytek czy nad zaplanowaniem oświetlenia. 

Połączenie bieli i drewna to strzał w dziesiątkę! 

Warto podkreślić, że klasyczne połączenie bieli i drewna sprawdzi się w każdym wnętrzu – niezależnie od jego metrażu czy układu. Białe powierzchnie nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale też nadają jej przyjemnej lekkości. Jednocześnie biel kojarzy nam się z czystością i porządkiem – czyli dokładnie tym, do czego dążymy w kuchni. W końcu to właśnie w tej przestrzeni będziesz zajmować się przygotowywaniem wspaniałych posiłków dla swoich najbliższym. I z pewnością nie raz zakończy się to wspólnym gotowaniem! 

Jakie meble do białej kuchni z drewnianym blatem wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór mebli do białej kuchni nie jest trudny. Nic bardziej mylnego! Wybór mebli jest niezwykle szeroki, a podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością nie należy do zadań prostych. Przede wszystkim warto postawić na wysoką jakość materiałów. Nowa kuchnia to niemała inwestycja, więc należy zadbać o to, aby spełniała ona swoje zadanie przez wiele kolejnych lat. 

Podczas wyboru mebli warto skupić się nie tylko na ich wyglądzie, ale też na detalach. Duże znaczenie mają takie elementy, jak na przykład okucia meblowe, systemy  i wyposażenie szuflad czy kosze cargo. Wybierając meble do białej kuchni z drewnianym blatem, postaraj się zadbać o to, aby były one spójne z całą aranżacją, a jednocześnie funkcjonalne. W ten sposób codzienne gotowanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe. 

Dodatki do białej kuchni z drewnem – postaw na nieoczywiste rozwiązania

Choć połączenia bieli z drewnem są jednym z najsilniejszych trendów aranżacyjnych, wielu projektantów wnętrz zachęca do przełamywania ich odważnymi dodatkami w różnych barwach. W kuchni nie może zabraknąć świeżych ziół – możesz umieścić je w różnokolorowych doniczkach lub stworzyć specjalny zielnik wertykalny. Ciekawym rozwiązaniem są również dodatki w zielonym kolorze, które podkreślą naturalny charakter wnętrza. A może warto wyeksponować ulubioną kolekcję ceramiki – najlepiej w ciekawie oświetlonej witrynie? Jedno jest pewne – biała kuchnia z drewnianym blatem to wspaniała przestrzeń do różnego typu eksperymentów. 

Zadbaj o doświetlenie konkretnych przestrzeni

Od pewnego czasu można zauważyć, że zmienia się rola światła w przestrzeni. Oświetlenie może w istotny sposób wpłynąć na samopoczucie, więc warto dobrze je zaplanować. Może ono bowiem budować nastrój w pomieszczeniu – w zależności od temperatury barwowej. Przede wszystkim zadbać należy o doświetlenie przestrzeni roboczej, a także stołu czy wyspy. Ciekawym rozwiązaniem jest również oświetlenie o nieco ambientowym charakterze – widzimy tylko świetlną łunę, ale samo źródło światła jest ukryte. Asymetryczne profile LED idealnie podkreślą połączenie bieli i drewna w kuchni. 

Marzysz o białej kuchni z drewnianym blatem? Postaw na wsparcie ekspertów!

Jak widzisz, urządzenie białej kuchni z drewnianym blatem nie jest prostym zadaniem. A przecież dobór płytek, dodatków czy zaplanowanie oświetlenia to tylko niektóre z elementów, o których trzeba pamiętać! Jeżeli zależy Ci na pięknej, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni, koniecznie skorzystaj z wiedzy ekspertów Altre. Przekonasz się, że połączenie Twojej wizji z doświadczeniem specjalistów pozwoli na stworzenie kuchni, która stanie się Twoim królestwem!