Jakie kolory do kuchni wybrać? Poznaj nasze propozycje!

Jakie kolory do kuchni wybrać? Poznaj nasze propozycje!

Od pewnego czasu zastanawiasz się, jakie kolory do kuchni wybrać, jednak nadal nie udało Ci się podjąć ostatecznej decyzji? Zależy Ci na tym, aby wnętrze kuchni było przyjemne, a jednocześnie chcesz, by dobrze wpisywało się w aktualnie obowiązujące trendy? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, a dowiesz się, jakie kolory do kuchni warto wybrać! 

Kolory, które pasują do kuchni – możliwości jest mnóstwo

Choć kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna, każdemu z nas zależy na tym, aby wnętrze to było przyjemne. Właśnie dlatego podjęcie decyzji odnośnie tego, jakie kolory do kuchni wybrać, jest tak trudne. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rozmiary pomieszczenia czy ustawienie mebli. 

W przypadku niewielkich kuchni warto postawić na jasne, delikatne kolory, które nie staną się nadmiernie przytłaczające. Może to być biel, jasne zielenie i błękity, a także uniwersalne szarości. Jeśli natomiast jesteś szczęśliwym posiadaczem bardzo dużej kuchni, możesz zdecydować się na nieco odważniejszy akcent – na przykład wykorzystanie intensywnych, ciemnych i mocno nasyconych kolorów. 

Warto skonsultować się z doświadczonym projektantem wnętrz, który może zaproponować różnego typu nieoczywiste rozwiązania – na przykład pionowe pasy w dwóch różnych kolorach czy zestawienie barw, które w połączeniu pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawego efektu. 

Jaki kolor ścian do białej kuchni wybrać?

Białe kuchnie są uniwersalnym, ponadczasowym rozwiązaniem, na które decyduje się wielu naszych Klientów. Trudno się temu dziwić – biała, kuchenna przestrzeń jest niezwykle przyjemna. Szczególnym uznaniem w aranżacji kuchni cieszą się wszelkie skandynawskie połączenia bieli i naturalnego drewna. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki kolor ścian do białej kuchni wybrać. 

Tak naprawdę możliwości jest tutaj wiele. Możesz zdecydować się na białe ściany, dzięki czemu cała przestrzeń kuchni będzie bardzo jasna i harmonijna. Takie rozwiązanie to świetna przestrzeń do eksperymentów. Wystarczy bowiem zmienić kilka dodatków, aby wnętrze nabrało zupełnie innego charakteru. 

A może wolisz odważne połączenia i chcesz, by tłem dla białych mebli stały się ściany w innym kolorze niż biel? Jeśli tak, możesz zdecydować się na takie barwy, jak subtelny róż czy elegancka szarość. Wybór jest bardzo szeroki, jednak – oprócz własnych upodobań – warto uwzględnić funkcjonalność danego koloru i to, czy nie stanie się on nadmiernie przytłaczający. 

Jakie kolory do kuchni są modne w 2023 roku?

Choć trendy w aranżacji wnętrz potrafią zmieniać się bardzo szybko, już od pewnego czasu możemy zaobserwować, że niektóre kolory nie wychodzą z mody. Mowa tutaj przede wszystkim o barwach uniwersalnych, takich jak biel czy szarości. W przypadku niewielkich kuchni biel może być świetnym rozwiązaniem. Wizualnie rozświetli ona wnętrze i sprawi, że będzie ono wydawało się większe. Co ważne, biel jest kolorem ponadczasowym – nie musisz więc martwić się o tym, że za jakiś czas nie będzie ona modna. 

A może zależy Ci na tym, aby Twoja nowa kuchnia doskonale wpisywała się w aktualne trendy? Jeśli tak, koniecznie postaw na stonowane, naturalne kolory, takie jak różne odcienie drewna, nieco rozbielone brązy czy kojące zielenie. Kolory takie doskonale łączą się z naturalnymi materiałami, jak kamień czy drewno. Decydując się na taką stylistykę, możesz mieć pewność, że Twoja kuchnia będzie modna – a przy tym stanie się przyjemną, dającą ukojenie przestrzenią, w której zapomnisz o codziennym pośpiechu. 

Warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz!

Choć wybór kolorów do kuchni jest niezwykle istotny, należy mieć na uwadze, że to tylko jeden z elementów planowania wyglądu tego wnętrza. Trzeba bowiem zaplanować także ustawienie szafek i sprzętów kuchennych, odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, wymiary przestrzeni roboczej czy oświetlenie, które sprawi, że przestrzeń będzie przytulna i funkcjonalna. 

Tak naprawdę kluczowe jest to, aby cała aranżacja była spójna – dzięki temu wnętrze będzie harmonijne, a domownicy z przyjemnością będzie spędzać czas w takiej kuchni. Właśnie dlatego warto zaufać doświadczonym projektantom wnętrz. Pomogą oni nie tylko w podjęciu decyzji, jakie kolory do kuchni wybrać, ale też zaprojektują wnętrze, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.